ترنجبین
5

ترنجبین

ترنجبین درجه یک

این محصول در بسته بندی 100 گرمی عرضه میشود

این محصول را به دوستان خود معرفی کنید! این محصول را به دوستان خود معرفی کنید!
10,000 تومان بدون مالیات.
حمل رایگان
ارسال سریع

ترنجبین قطرات ریز شبنم مانندی است که برروی گیاه خارشتر جمع میشود.

مردم بومی کویرهای ایران پیش از طلوع آفتاب نسبت به جمع آوری این محصول اقدام مینمایند

ترنجبین بیشتر به عنوان کاهش دهنده زردی نوزادان شناخته میشود. موضوعی که در مورد آن بین طرفداران طب نوین و طب سنتی بحث و جدل وجود دارد. بطور قطع میتوان گفت گیاه یا فراورده گیاهی کاهنده بیلی روبین درجایی وجود ندارد و حتی داروی شیمیایی نیز برای کاهش آن کشف نشده اما حقیقتی که غالبا در بین طرفداران طب نوین مغفول میمایند این است که افزایش مدفوع نوزادان میتواند کمک شایانی به دفع بیلی روبین نماید و بنابراین ترنجبین، شیرخشت و امثال آن میتوانند در این خصوص کمک کننده باشند ضمن اینکه ترنجبین موجب کاهش دل درد و دلپیچه نوزادان نیز میگردد.

ترنجبین در بزرگسالان نیز مصارف فراوانی دارد. خاصیت مسهلی این محصول در یبوستهای خفیف بسیار موثر است. کاهش حرارت بدن خصوصا در فصول گرم سال نیز یکی از کاربردهای ترنجبین است من اینکه زنانی که به سن یائسگی رسیده اند نیز با مصرف ترنجبین میتوانند تا حدودی مشکل گرما و گر گرفتگی خود را تقلیل دهند.

در انتها لازم است یک نکته بسیار مهم به استحضار برسد و آن اینکه حتما ترنجبین را (به ویژه در صورتی که برای مصرف نوزاد تهیه میکنید) از مراکز معتبر و شناخته شده خریداری نمایید.

متاسفانه در چند سال اخیر ترنجبین تقلبی در حجم بالا در اختیار فروشندگان قرار گرفته و به دلیل گران بودن ترنجبین و سود بالای فروش محصول تقلبی بسیاری از فروشندگان چنین محصولی را به عنوان ترنجبین به فروش میرسانند.

این محصول با تهیه یک شربت شکری بسیار غلیظ تولید میشود و مصرف آن برای نوزادان (و حتی بزرگسالان) مضر است.

یکی از روشهای شناخت ترنجبین تقلبی رنگ و طعم آن است. ترنجبینهای تلقبی سفید و شفاف (تا حدودی شبیه به نبات خرد شده) و با طعمی شیرین تر از ترنجبین غیر تقلبی میباشد.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*
free web stats