روغن زیتون فرابکر
3

روغن زیتون بکر (بابو)

روغن زیتون بکر؛ مناسب برای پخت و پز، سالاد و کاربردهای آرایشی، بهداشتی و درمانی

این محصول در 3 اندازه 60cc (صرفا جهت تست یا استفاده بصورت مالشی)، نیم لیتری و یک لیتری به فروش میرسد

این محصول را به دوستان خود معرفی کنید! این محصول را به دوستان خود معرفی کنید!
28,000 تومان بدون مالیات.
حمل رایگان
ارسال سریع

روغن زیتون موجود در فروشگاه برگ سبز روغن بکر است که به جز شستشو و صاف کردن هیچگونه فراوری برروی آن صورت نگرفته

خواص روغن زیتون بر هیچکس پوشیده نیست و بنابراین در معرفی این محصول سعی شده به جای توضیح واضحات کمی در مورد کیفیت محصولمان بحث کنیم.

روغن زیتون بکر و فرابکر رنگی تیره تر نسبت به روغنهای تصفیه شده دارند و هرچقدر روغن بیشتر تصفیه شود عطر، طعم و رنگ آن کاهش میابد و بنابراین توصیه میگردد در برنامه روزانه مصرف روغنهای بکر و فرابکر مد نظر قرار گیرد ضمن اینکه لازم است بدانید از اینگونه روغنها میتوان جهت پخت و پز با حرارت ملایم نیز استفاده نمود.

متاسفانه بحث تقلب در عرضه روغن زیتون امری بدیهی است و بسیاری از افراد سودجو با افزودن روغنهای ارزان و حتی فاسد سعی در کسب سود بیشتری میکنند.

استفاده از روغن زیتون پالایش شده (در بهترین و منصفانه ترین حالت) تا افزودن روغنهای ارزان قیمتی همچون کانولا، ذرت، آفتابگردان، سویا و حتی پارافین خوراکی از این دست تقلبها هستند.

به طور کلی تشخیص تقلب در روغن زیتون با توجه به خصوصیات ظاهری آن امری غیر ممکن است اما بوییدن و چشیدن این روغن میتواند کمک شایانی جهت تشخیص کیفیت محصول بنماید.

در روغنهای بکر و فرابکر طعم میوه زیتون کاملا غالب است و زمانی که روغن خورده شود طعم زیتون به راحتی قابل شناسایی است و معمولا در ابتدای زبان طعمی شیرین و در انتها طعمی تلخ و تند دارد و در انتهای زبان ایجاد مقداری سوزش مینماید (حتی ممکن است به سرفه بیفتید)

همچنین روغن با کیفیت دارای بوی زیتون یا بویی شبیه عطر سبزی یا سیب است که این بو مرتبط با نوع زیتون و زمان برداشت آن است.

اگر احساس کردید روغن زیتون خریداری شده توسط شما بوی فلز میدهد بدانید روغن مربوطه نامرغوب یا فاسد است.

ذکر این نکته ضروریست که بهتر است روغن زیتون را در ظرفهای کوچک و در دمای 25-20 درجه سانتیگراد و دور از تابش نور قرار دهید. ضمن اینکه ظروف شیشه ای برای نگهداری روغن زیتون مناسبتر از ظروف پلاستیکی است.

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*
free web stats